FINAL akrylátová omietka

POPIS PRODUKTU

Tenkovrstvová omietka na báze akrylátových pojív. Používa sa na ochranu a dekoráciu fasád a povrchu vnútorných stien. Má charakteristickú ryhovanú štruktúru, ktorej vzhľad závisí na spôsobe povrchovej úpravy. Je vodoodpudivá, odolná voči UV žiareniu a atmosférickým vplyvom. Vďaka zvláštnym aditívam chráni pred výskytom rias a plesní.

POUŽITIE

Používa sa na všetky druhy vhodne pripravených stavebných podkladov (jemné minerálne omietky, vláknocementové a sádrokartónové dosky, drevotrieska, betón starý najmenej 3 mesiace) a ako vrchná vrstva v tepelno-izolačných systémoch.

VÝDATNOSŤ

Hladená                                    Škrabaná

AZG 1,0 mm – 1,5 kg/m2          AZR 1,5 mm – 2,1 kg/m2

AZG 1,5 mm – 2,2 kg/m2          AZR 2,0 mm – 2,5 kg/m2

AZG 2,0 mm  – 2,9 kg/m2        

FARBY

Vyrába sa v bielej farbe, použitím tónovacieho systému Top Mix sa dá pripraviť i veľké množstvo rôznych odtieňov.

SCHNUTIE

Podklad musí byť suchý, pevný, hladký a čistý. Teplota vzduchu a podkladu pri aplikácii musí byť vyššia než +5 °C a nižšia než +30 °C. 24 hodín pred aplikáciou omietky je nutné natrieť základný náter Finalgrund Uni v odtieni omietky! Omietka sa aplikuje ručne pomocou hladítka z nerezovej ocele alebo strojovo v hrúbke najväčšieho zrna. Omietku ihneď po aplikácii štruktúrovať pomocou tvrdého plastového hladítka. Nakoniec je treba povrch vyhladiť čistým hladítkom z nerezovej ocele.

BALENIE

25 kg

VýBER

TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY