FINAL NANO PREMIUM omietka

POPIS PRODUKTU

FINAL NANO PREMIUM je tenkovrstvová samočistiaca omietka so zmenšeným sklonom k znečisteniu. Používa sa na povrchovú úpravu fasádnych a vnútorných stenových povrchov. Je vodoodpudivá, odolná voči UV žiareniu, čistidlám v domácnosti a voči rastu rias a plesní. Používa sa pre všetky druhy jemne upravených stavebných povrchov (jemné minerálne omietky, vlákenno-cementové a sádrokartónové alebo drevotrieskové dosky) a ako konečná vrstva v tepelno-izolačných systémoch.

POUŽITIE: 

povrch musí byť hladký a čistý; Teplota pri aplikácií musí byť vyššia ako +5°C a nižšia ako +30°C; relatívna vlhkosť musí byť nižšia ako 80%. Omietka nesmie byť aplikovaná na priamom slnku ani za dažďa, v hmle alebo pri silnom vetre (fasádu ochrániť sieťou). Omietku tesne pred aplikáciou dobre premiešať miešadlom a ak je to potrebné riediť vodou. Nevyhnutné je použitie základného náteru Finalgrund uni (schnutie 24 hod.) v príbuznom odtieni. Omietka sa nanáša nerezovým hladidlom alebo strojovo v hrúbke najhrubšieho zrna.

Nanesenú omietku ihneď alebo po niekoľkých minútach vyhladíme tvrdým plastovým hladidlom. Štruktúru na škrabanej omietke vytvoríme ihneď alebo po niekoľkých minútach kruhovými, vertikálnymi alebo horizontálnymi pohybmi plastovým hladidlom. Náradie a znečistené miesta ihneď po práci umyjeme vodou.

Fasádu je nutné ochrániť pred zrážkami min.24 hod. po aplikácií omietky. Omietku z rôznych výrobných šarží je potrebné medzi sebou egalizovať pred aplikáciou!

SPOTREBA

Hladená                                   Škrabaná

ZG 1,5 mm – 2,4 kg/m2            ZR 2,0 mm - 2,5 kg/m2

ZG 2,0 mm – 2,9 kg/m2

RIEDENIE:

podľa potreby čistou vodou (max. 1 %).

TÓNOVANIE: 

v Top Mix systéme. 

BALENIE

25kg

VýBER

TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY